Participări

Particip?ri la competi?ii ?i demonstra?ii de Kendo

STAGII

Nr.crt. Locul Data Conducator stagiu (Organizator concurs) Tip stagiu (concurs)
1 Timisoara 12.1975 Obradovici(2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
2 Timisoara 02.1976 Ilija Jorga(4 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
3 Timisoara 02.1976 Cluburi timisorene Demonstrastie [Ianas Florin]
4 Timisoara 06.1976 V. Jorga (3 Dan) I. Jorga (4 Dan) Cupa Africii [Ianas Florin]
5 Bucuresti 02.1983 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
6 Bucuresti 05.1983 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
7 Bucuresti 07.1983 Florentin Marinescu (4 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
8 Bucuresti 10.1983 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
9 Bucuresti 04.1984 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
10 Bucuresti 05.1984 Florentin Marinescu (4 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
11 Bucuresti 06.1984 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
12 Timisoara 07.1984 Mircea Ungureanu (2 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
13 Timisoara 08.1986 Florentin Marinescu (4 Dan) Stagiu tehnic [Ianas Florin]
14 Timisoara 15.06.1991 Mircea Ungureanu (3 Dan) C.N. de Copii si Juniori FRAM
15 Timisoara 10.1991 Ditmar Latzel (4 Dan) Stagiu tehnic
16 Arad 12.10.1991 U. T. K. Cupa de vest
17 Timisoara 15.02.1992 Parvan Dan (1 Dan) Cupa Videocolor ed.I
18 Timisoara 07.03.1992 U. T. K. Cupa U. T. K.
19 Timisoara 05.1992 Ditmar Latzel (4 Dan) Stagiu tehnic
20 Brasov 07.1992 HIROSHI KASUYA(7 Dan) Stagiu tehnic
21 Timisoara 27.02.1993 Parvan Dan (1 Dan) Cupa Videocolor ed.II
22 Arad 06.03.1993 BASSAI-CLUB Cupa de vest
23 Brasov 04.1993 HIROSHI KASUYA(7 Dan) Stagiu tehnic
24 Timisoara 51.993 Ditmar Latzel (4 Dan) Stagiu tehnic
25 Timisoara 07.1993 Ceanameo(5Dan) Stagiu tehnic
26 Timisoara 11.12.1993 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. seniori-zone
27 Timisoara 02.1994 Ceanameo(5Dan) Stagiu tehnic
28 Bucuresti 13.05.1994 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. seniori
29 Brasov 4.1994 HIROSHI KASUYA(7 Dan) Stagiu tehnic
30 Brasov 18-19.06.1994 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. Copii si Juniori
31 Timisoara 07.1994 Ceanameo(5Dan) Stagiu tehnic
32 sibiu 11.12.1994 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. seniori-zone
33 Bucuresti 13.05.1995 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. seniori
34 Timisoara 05.1995 Ceanameo(5Dan) Stagiu tehnic
35 Timisoara 01-02.06.1995 F.R.K.T.D.A. c.n.wskf ptr. Copii si Juniori
36 Timisoara 16-18.06.1995 HYDEO OCHI (7 Dan) Stagiu tehnic
37 Bucuresti 08-10-12.1995 A. S. toshirom Concurs semicontact (3 etape)
38 Bucuresti 26-28.08.1995 HIROSHI KASUYA(7 Dan) Stagiu tehnic
39 Timisoara 17-18.11.1995 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic(primul kendo)
40 Timisoara 02-03.12.1995 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
41 Bucuresti 10-11.12.1995 Hiroyoshi amamoto(5 Dan) campionatul Nasional ed.III
42 Timisoara 13-14.01.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
43 Timisoara 03-04.02.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
44 Bucuresti 17-18.02.1996 Hiroyoshi amamoto(5 Dan Stagiu tehnic
45 Timisoara 09-10.03.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
46 Timisoara 06-07.04.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
47 Timisoara 11-12.05.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
48 Bucuresti 06.06.1996 Comisie (4X2 dan) Stagiu tehnic + examen dogu
49 Timisoara 08-09.06.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
50 Timisoara 06-07.07.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
51 Timisoara 19-20.10.1996 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
52 Bucuresti 26-27.10.1996 A. R. K. campionatul Nasional ed.IV
53 Timisoara 14-15.12.1996 Garbea Nelu (2 Dan) Stagiu tehnic
54 Timisoara 08.02.1997 Furtuna George (2 Dan) Stagiu tehnic
55 Timisoara 21.997 Dan Stuparu (5Dan) Stagiu tehnic
56 Timisoara 08-09.03.1997 A. R. K. Cupa Banatului ed.I
57 Buzias 04.1997 Parvan Dan (2 Dan) Cupa Videocolor ed.VI
58 Weil am Rein 15-30.05.1997 Ianas Florin (2 Dan) Stagiu tehnic (Germania)
59 Timisoara 10.1997 Dan Stuparu (5Dan) Stagiu tehnic
60 Bucuresti 24-25.10.1997 A. R. K. Cupa Romaniei ed.V
61 Timisoara 28-29.05.1997 Cismas Octavian (2 Dan) Stagiu tehnic
62 Veszprém 25-27.07.1997 HAJIME IMAI (7 Dan) cupa Intrn. a Ungariei ed.VII
63 Miercurea Ciuc 22-24.08.1997 Takashi ono (7 Dan) Stagiu nas. Cupa Ciuc ed.I
64 Bucuresti 22-23.11.1997 Takashi ono (7 Dan) campionatul Nasional ed.V
65 Timisoara 02.1998 Dan Stuparu (5Dan) Stagiu tehnic
66 Brasov 26-28.02.1998 Takashi ono (7 Dan) Stagiu inter. Cupa Brasov ed.I
67 Bucuresti 08.04.1998 9 sensei japonezi Stagiu nasional
68 Timisoara 09-10.05.1998 Garbea Nelu (3 Dan) Stagiu tehnic
69 Timisoara 15-16.07.1998 Ilija Iorga (8 Dan) Stagiu tehnic
70 Kitamoto 29.07-06.08.1998 NARIAKI sATO (9 Dan) stagiu de vara ed.XXIII
71 Tokyo 06.08-17.08.1998 KANJI TSUSHIMA(5 Dan) Stagii tehnice
72 Timisoara 17-18.09.1998 Garbea Nelu (3 Dan) Stagiu tehnic
73 Bucuresti 24-25.10.1998 Takashi ono (7 Dan) Cupa Romaniei ed.VI
74 Timisoara 06-07.11.1998 Takashi ono (7 Dan) Stagiu tehnic
75 Bucuresti 05-06.12.1998 Takashi ono (7 Dan) campionatul Nasional ed.VI
76 Timisoara 07-08.03.1999 Takashi ono (7 Dan) Stagiu tehnic
77 Iablanisa 17-18.04.1999 Ianas Florin (1 Dan) Stagiu tehnic
78 Bucuresti 15-16.05.1999 Takashi ono (7 Dan) Cupa Romaniei ed.VII
79 Iablanisa 23-30.05.1999 Ianas Florin (1 Dan) Stagiu tehnic
80 Timisoara 13-14.06.1999 Takashi ono (7 Dan) Stagiu tehnic
81 Veszprém 18-19.07.1999 HISAO MUTOH (8 Dan) cupa Intrn. a Ungariei ed.VIII
82 Kitamoto si Tokyo 15.07-12.08.1999 Tsushima Kangi - 5dan Invitatie pentru Ianas Florin
83 Timisoara 06-07.11.1999 Ianas Florin (2 Dan) Stagiu tehnic+shobu
84 Timisoara 13-14.11.1999 Ianas Florin (2 Dan) Stagiu tehnic+shobu
85 Bucuresti 20-21.11.1999 A. R. K. campionatul Nasional ed.VII
86 Timisoara 18.12.1999 SAM-SHO Timisoara Concurs local
87 Timisoara 06-07.05.2000 SAM-SHO Timisoara Concurs local
88 Bucuresti 13-14.05.2000 A. R. K. Cupa Romaniei ed.VIII
89 Budapesta 19-21.07.2000 Tetsushi ABE (6 DAN) stagiu internasional
90 Budapesta 22-23.07.2000 H. K. F. cupa Intrn. a Ungariei ed.IX
91 Bucuresti 02-03.12.2000 A. R. K. Takeda (5 DAN) campionatul Nasional ed.VIII
92 Timisoara 20-21.01.2001 Garbea Nelu Stagiu tehnic
93 Ploiesti 02-05.04.2001 Craciunel Ion Stagiu lot nasional
94 Ploiesti 07-08.04.2001 A. R. K. Cupa Romaniei ed. IX
95 Bucuresti 09-10.06.2001 A. R. K. Stagiu+demonstratie
96 Timisoara 04.08.2001 Zanshin demonstratie kendo+iaido
97 Timisoara 26.09.2001 SAM-SHO+shiseki SAKYO(4 Dan) antrenament
98 Timisoara 06.10.2001 I. K. A. part.karate+demonstratie iaido
99 Bucuresti 24-25.11.2001 A. R. K. shiseki sakyo(4 Dan) campionatul Nasional ed.IX
100 Timisoara 04.2002 shiseki sakyo(4 Dan) Stagiu tehnic
101 Bucuresti 01.06.2002 delegatia japoneza Examen Grad, antrenament
102 Timisoara 05.06.2002 maestrii Japonezi+clubul Demonstratie
103 Bucuresti 62.003 Departament de Kendo Cupa Romaniei ed.X
104 Timisoara 21-22.09.2003 C.S.AM-SHO+JICA/JOCV Zilele culturii japoneze
105 Bucuresti 102.003 Departament de Kendo C.N. ed. X-echipe
106 Bucuresti 112.003 Departament de Kendo C.N. ed. X-individual
107 Bucuresti 02.2004 Departament de Kendo Cupa Romaniei ed.XI-echipe
108 Timisoara 03.2004 Depart. de Kendo+C.S.SAM-SHO Cupa Romaniei ed.XI-individual
109 Budapesta 04.2004 E.K.F C.E.de Kendo
110 Bucuresti 09.2004 Kibe(6 dan), Matsumura(7dan) Stagiu tehnic
111 Bucuresti 10.2004 Departament de Kendo C.N. ed. XI-echipe
112 Bucuresti 112.004 Departament de Kendo C.N. ed. XI-individual
113 Timisoara 112.004 Ishikubo Shinichi 5 dan Stagiu tehnic
114 Timisoara 27.11.2004 C. S. Sam-Sho Zilele culturii japoneze
115 Bucuresti 02.2005 Departament de Kendo Stagiu lot
116 Timisoara 03.2005 Depart. de Kendo+C.S.SAM-SHO Cupa Romaniei ed.XII- echipe
117 Timisoara 2-3.04.2005 Ishikubo Shinichi 5 dan Stagiu tehnic
118 Bucuresti 04.2005 Departament de Kendo Cupa Romaniei ed.XII- individual
119 Berna 17-19.04 2005 E.K.F. C.E.de Kendo
120 Bucuresti 18-20.06 2005 Delegatie de sensei japonezi Stagiu tehnic
121 Miercurea-Ciuc 07-09.10 2005 Kibe-sensei 6 dan Stagiu tehnic kendo

DEMONSTRATII

Data Eveniment Locul Disciplina
1997.04 Cupa Videocolor Buzias kendo
1998.06 Festivalui Saltimbancilor Timisoara kendo si iaido
1999.06 Sc. Gen. Nr.16 Timisoara kendo si iaido
2000.07 Festivalui Saltimbancilor Timisoara kendo si iaido
2001.02 Vizita Ambasadorului Japoniei la Timisoara (Hidetaka Mitsuhashi) Timisoara kendo si iaido
2001.05.27 Crosul Timisoarei Timisoara kendo si iaido
2001.06.10 Donatie echipament Bucuresti kendo
2001.07.01 Festivalui Saltimbancilor Timisoara iaido
2001.09.26 Universitatea de Vest (ora de sport) Timisoara antrenament-demonstratie: kendo
Shiseki Sakio-sensei, Noboru Takino si Faur Agachi
2001.08.04 Concurs Karate - Club ZANSHIN Timisoara kendo si iaido
2001.12.08 Concurs kick-box Timisoara iaido
2001.12.15 14 ani de Jeet-koan-do Timisoara iaido si kendo
3/2/2002 Liceul de posta Timisoara kendo
3/3/2002 Concurs de dans Timisoara kendo si iaido
Gradinita Lenau Timisoara kendo
6/5/2002 100 ani Rom-Jap Timisoara kendo si iaido
9/22/2003 Zilele Culturii Japoneze Timisoara kendo si Iaido
Sc. Gen. 28 Timisoara kendo
11/27/2004 Ziua Artelor Martiale Japoneze Traditionale Timisoara kendo si iaido
28/05/2005 Ziua Artelor Martiale Japoneze Traditionale
organizator Sam-Sho
Timisoara kendo, iaido, karate
17/09/2005 Ajutor pentru clubul Ronin Oradea promovare kendo


Back | Forward
Copyright ® SAM-SHO 2006